BLOG | KDO JE OFÉLIE | ILUSTRACE | MALBY NA TEXTIL | TIŠTĚNÉ | KONTAKT


prosím o strpení, blog je v "rekonstrukci", tudíž tady nic nefunguje. (snad už nefungujou "jen" rozřazení článků do rubrik..)

Proč ji šikanuješ?

24. april 2011 at 15:48 | Ophelia |  Random
Předevčírem byl Den Země. Předpokládám, že jste na to určitě všichni zapoměli. Já taky.
Ale ne, nechci vás (i sebe) buzerovat za to, že jste zapoměli na nějakej "svátek". A navíc- proč by jsme se měli chovat k Zemi hezky jen na její svátek? Proč by jsme měli sázet stromky jen 22. dubna? Vím, je to spíš něco, jako záminka, nebo domluva těm, kteří to považují zase za nějaký hipízácký hnutí, nebo prostě komerční kampaň Kup si tričko na kterym je natištěnej strom, aby už konečně něco dělali. Ale na druhou stranu je hezké si aspoň jeden den vzpomenout, co pro nás naše krásná planetka dělá a měli bychom jí to také oplatit.


Proč se ale lidé chovají obráceně? Nejvíc mě asi "rozhořčil" ten objezd, co je na okraji Prahy. Je tam už dlouho rozestavěnej, žádná novinka, ale neměla jsem dřív, proč o něm psát. Teď ani přesně nevim, jak se to tam jmenuje, jenže bohužel jediné, co vim jistě je to, že už je skoro hotov a že předtím tam byl takovej skoroles- nízké i vyšší stromy, křoviska- přesně ideální prostředí pro zajíce, bažanty a hlavně- motýli. Vím, zase asi nechápete, co to tu ksakru píšu, ale jde o to, že v Čechách už je opravdu jen menšina původních druhů, které postupně vymírají. A právě naši čeští motýli mají rádi takovéhle "počátky" lesa, tam se jim daří nejvíc a tak prostě jsou. Teda... Byli by, kdyby tam teď nestál velkej okruh a tisíc tun betonu se nepovalovalo kolem!
No a potom tu taky je to s případem naší školy... Teda, né tak přímo. De vo to, že tam bylo alespoň pár stromků, teda, takovejch dost podezřelejch, ale bylo. Nu a protože auta potřebují víc prostoru, tak stromky musely předčasně do důchodu- to znamená, že nejenom, že je to tam rozrytý, jak od divočáků, ale taky tam není ani jeden slušnej strom. Vlastně žádnej.
Vím, vím, pořád to přece neni nic tak strašnýho pro planetu, jakože přímo pro naší Zemi. Jenže co třeba ropné vrty? Nebo co...- sakra stop Ophelie, ty seš fakt matlák, to si jako vážně myslíš, že je to bude zajímat?
Tak tedy z5 k věci (...) Víte, je zvláštní, že se člověk dokáže takhle hnusně chovat k někomu (nebo něčemu, když nedáte), kdo vás živí, vlastně vám dal i život. Ale zase je pravda, že spousta lidí (i já) tvrdí, že by se měla hýčkat a neměli bychom jí dělat takovýhle hnusný věci, jenže ona, kdyby chtěla, "lusknutím prstu" nás hezky vymete z povrchu.


Ophelia.
 


Comments

1 Monica Otmili | Web | 12. june 2011 at 13:39 | React

Těší mě tvůj zájem o přírodu a zvířata. mě "stačí", když vidím, jak někdo z mých spolužáků zashodí odpadek na zem, byť je to ve městě. Řeknu jim, proč to nehodí do odpa´dáku, kterej stojí 5 metrů od nich. "Ježiš, se mi nechce ke koši a ona se o to příroda postará."

Hm, postará (hlavně ve městě, kde je betonu víc, než té zkleslé trávy), ale za jak dlouho a o co všecko se musí postarat...
To, že postupně likvidujeme sami sebe, lidstvu dojde až za X let, kdy už to nepůjde vrátit. Přesně, tak proč vysazovat stromky jen na den Země.

(Mimochodem, chtěla bych se zeptat, zda jsi tatáž Ophelia z blogu http://sprites.blog.cz? )
(

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.