BLOG | KDO JE OFÉLIE | ILUSTRACE | MALBY NA TEXTIL | TIŠTĚNÉ | KONTAKT


prosím o strpení, blog je v "rekonstrukci", tudíž tady nic nefunguje. (snad už nefungujou "jen" rozřazení článků do rubrik..)

June 2011

Stjernene skinner :)

29. june 2011 at 8:51 | Ophelia

Jakási fotková rekapitulace mého minulého života. Začít žít znova a naplno! Takovej ten citát že "Žij každý den naplno, jako by byl tvůj poslední." je můj nejoblíbenější a snažim se ho plnit ;) (Ano poznali jste, už mám zase dobrou náladu :D)
Ophelia
Skyer i mitt sinn.

28. june 2011 at 14:13 | Ophelia |  Random
/ Nadpis znamená "mraky v mé mysli" /
Proč vždycky na blog píšu jen, když mám špatnou náladu? Přitom *zaklepu to* jsem optimistický člověk, teda poslední dobou snad! A z těch všech mejch tlachů tady se točí hlava i mně. Divnost.

Včera večer jsem měla dosti silnou "výtvarnickou" krizi/depku. Celej den jsem se snažila nakreslit jednu pitominu a furt znova a znova mi to nešlo. A pak už jsem celej den nezvládala kreslit ani v podstatě nic jinýho. Vůbec poslední dobou neumim kreslit. Teda- je to ještě horší než normálně. Sakra co když už nikdy nebudu hezky kreslit? Zaostanu? Nedostanu se na AVU ? (teda né, že bych se na ní nějak brzo chystala, ale je to můj sen)

To mi zas prolítly hlavou myšlenky, že vůbec nejsem ničim ... originální? Jako že když jsem byla menší, kreslila jsem furt a myslim si, že jsem i dobře hrála fotbal. Byly to takový moje dvě.. poznávací znamení (?) A teď? V naší třídě hraje fotbal Tinka, kreslí Mája, hustý vlasy má Pepina a výstředně se oblíká Kami. A já? Mám od každýho trochu, ale nic neni to, co by mě charakterizovalo. Jo, Ophina, ta nekreslí špatně, oblíká se... jinak, možná se dost vytahuje s fotbalem, ale stejně ho neumí. A vlasy? Vždyť se přece nečeše, ne?

Ach jo. Mam z toho ještě blbší náladu. Já trčim na gymplu a ty lidi co jdou třeba na SUŠku, tak se prostě víc přinutěj, aby kreslili hadry a zátiší, protože budou mít výtvarku každej den na stole a pak se na AVU nebo VŠUPku dostanou snáž. Tohle mě nebaví a i když vim, že to na zkoušky budu potřebovat, tak to nekreslim. Ach jooo. Možná nekreslim, protože jsem prostě líná, nebo taky možná proto, že vím, že to nedám.


Ophelia

Ráj se školou

26. june 2011 at 20:20 | Ophelia
Slovenský ráj má opravdu příjemné jméno. Jen, aby ten výlet stál za to, říkala si Ophelia před odjezdem, protože se jí tam moc nechtělo. A teď? Zkuste hádat :)

Každý školní výlet je jiný a přesto stejný :)

První tabletování

16. june 2011 at 17:22 | Ophelia
kocourek-človíček
malý lev

Miluju rána!

16. june 2011 at 12:32 | Rozměry: A3 Kresleno: vodovky+ černá a modrá tuž

Starší obrázek, kresleno na Den Země, měla to bejt jakási pocta Zemi, ale zvrtlo se to.
Oph
vlčí ráno

I smrt může tancovat.

16. june 2011 at 12:28 | Ophelia
Jistě všechny štvou ty písemky na konci roku. Chápu, mě totiž taky. Je to šílený, zvlášť kolik zmatku bylo kolem maturit a zkoušek. Bohužel né vždy se vyvede :/ A člověka to nasere ještě víc, když ví, že se na tu písemku/zkoušku, nedej bože maturitu, hodně učil. A člověk někdy vybuchne. Já se snažim nedepkařit, být optimista a tak většinou takovéhle věci řešim kreslením. Pomáhá mi to se uklidnit, navíc je člověk vtáhnut do takového jakoby transu, je to skvělý pocit. Kreslit automaticky. Většinou totiž i vzniknou docela zajímavé, náladu vystihující obrázky, kterých si člověk cení.
OphKdo ví, co se stane?

16. june 2011 at 11:57 | Ophelia

Mimozemšťani. Kosmické lodě. Vetřelci. Život. Nekonečno. Přijdou zelení panáčci s velkou hlavou a černejma očima, který přilítnou v jídelním talíři a všechny nás postřílej, umučej, nebo použijou na své výzkumy. Všechno jsou to jenom futuristické kecy.
Ano, každý, když se zamyslí, vidí ve vesmíru něco jiného, někdo si najde krásu barev, jiný je fascinován velikostí. I já vidím na vesmíru spousta udivujících a dechberoucích "informací" a protože vesmír i dost často kreslím, myslela jsem, že bych ho mohla tentokrát ztvárnit trochu jinak. Je to tak trochu návod na vytvoření vlastního malého, či velkého vesmíru pro ty, kteří se rádi koukají na nebe a hledají tam galaxie a komety. Chceš vesmír? Stačí ti miska :)


Blekksprut :)

12. june 2011 at 20:40 | Velikost: A2, Kresleno: Suchý pastel, vodovky


Starší, tak od února, bohužel focené pozdě, takže dost poškrábané, navíc teď už to fixovat poškrábaný moc nechci... Hm, taky bych už ale mohla přidávat něco ze součastnosti.
Ophelia

Doma chová lišku.

11. june 2011 at 22:02 | Rozměry: A3

Tohle už je též docela staré, kresleno ve škole. Má to být liška/fenek/šakal, co chce na svobodu. Myslím, že alespoň ta "svoboda" je tam za oknem poznat, ale to, že to bylo na téma Romeo a Julie už tam poznat opravdu není. A nevadí mi to.
A tohle je zase docela nové.

Pole a bouřka.

11. june 2011 at 21:08 | Poslední dobou docela nuda. Todle je jeden ze starších obrázků, rozměry A4, kresleno suchým pastelem.


Divnej obrázek, navíc hodně blbě naskenovanej, ve skutečnosti je to nebe mnohem rozmazanější a jaksi... realističtější. Navíc mě nenapadl lepší název článku. Bye
Ophelia