BLOG | KDO JE OFÉLIE | ILUSTRACE | MALBY NA TEXTIL | TIŠTĚNÉ | KONTAKT


prosím o strpení, blog je v "rekonstrukci", tudíž tady nic nefunguje. (snad už nefungujou "jen" rozřazení článků do rubrik..)

February 2013

Peřinové

14. february 2013 at 17:36 | Ophelia
Vzpomínkové. Vám to asi moc neřekne, ale jsou v tom zachyceny chvíle volna, lebedění si...

Venčila jsem vlčici!!!

12. february 2013 at 18:57 | Ophelia
Chichi. Takhle krásná vlčí dáma mi byla přenechána na jeden všední den. Na psy útočila, takže dostala náhubek a před každým psem jsem chytala na dvě vodítka, kdyby se vytrhla :D Ale můj malý pes Balú si jí získal :) Zrovna hárala, takže by měl určitě rád štěňátka, ale věděl, že je moje a tak nemůže. Párkrát mu to nedalo, takže si čuchnul a chtěl ,,naskočit,, ( :D ) ale to se setkal s pěkným vrčením ode mě. Úžasně mě překvapilo, jak reagovala na vrčení, cenění zubů a konejšivé signály ona (olizování se, zívání, koukání stranou atd...) -s Balúem jsem takhle komunikovala od miminka, takže to zná, ale většina pejsků to má dost hluboko v sobě, protože to páníčkové neznají. Proto jsem byla šťastná, že takhle si se mnou taky mohla ,,povídat,,- má to v krvi :)
Balú ji hned přijal do smečky, takže ji bránil před ostatními psy a pěkně se s některýma velkýma sepral.

Šelmy zabavily postel

9. february 2013 at 19:59 | Ophelia
Ne nadarmo je moje postel ,,tří místná,,. Jelikož ten králík zabere místa za dva a pes vezme zbytek. Tohle slunné ráno se mi tam usalašili najednou oba a nechtěli mě pustit. Přitom mají oba svůj pelíšek v druhém pokoji dole a oba mi lezou sem :D
(Králinda bydlí navolno stejně jako my lidé a pes. Klec se jí moc nezdá. Má to své výhody i nevýhody. Může se proběhnout, nenudí se- není sama a může ,,komunikovat,, se psem. Ale také ji někdy najdu ve skříni mezi oblečením, nebo se záhadně dostane až na stůl a trhá studie...)

Malování (a nějaký ty malby taky)

4. february 2013 at 21:32 | Ophelia
Extáze. Nutnost. Euforie. Obsese. Uklidnění. Závislost. Vzrušení. Jiný svět. Každé tohle slovo pro mě znamená malování. Ach, jak já to miluju. Vzít štětec do ruky.
Je to pro mě chvíle, kdy jsem sama uvnitř sebe a mám klid. Nic nebzučí, nehádají se mi myšlenky. Nelochtá mě v mozku, ani se tam nebojím. Je klid. Dostávám se do takového skoro ,,tranzu,,. Nepřemýšlím. Vypnu. Jen každá čára, každý bod najednou ožije a já mu pomáhám dostat se na své místo. Uklidním ho, že se nic neděje a on si sedne a uvelebí se.
Ach jo. Nebudu blábolit. Kochejte se, možná jsem tentokrát ty body a čáry trochu špatně umístila. Ale já se zlepším. Je to můj smysl života. Malovat... Ach!

Ranní slunce do peřin

3. february 2013 at 20:14 | Ophelia
Ranní fotografie. Miluju, když mi jde slunce do peřin a vzbudím se tím.

Karkulčina odplata

3. february 2013 at 13:57 | Ophelia
Ilustrace Karkulky, kterou už nebaví nechat se pořád pojídat vlkem. Vlka už také ne. Pro jednou si role vyměnili.

(Původně jsem si chtěla nakreslit jen tuto ilustraci na A3 a dál už se tím nápadem nezaobírat. Jenže při kreslení mi to přišlo dost depresivní. Takže toto beru jen jako skicu, návrh na plátno o velikosti asi 130cmx70cm, kde bude stejný námět, ale celé ve světlých barvách. A spíš než odplata ,,Ach jo, už zase vlk." Co na to říkáte?)

Autoportrét?

1. february 2013 at 11:24 | Ophelia
Malovala jsem to 21.prosince. Pamatuji si, že jsem byla sakra sakra naštvaná! Myslím, že to z obrázku jde dobře poznat. Dokonce mi to je i podobný. Jen jsem asi o 15 let mladší :D

Malovaná

1. february 2013 at 11:15 | Ophelia
tak jsem po dlouhé době zase vytáhla barvy na textil (ne ty nekvalitní fixky, klasickou potiskovku :) ) a počmárala jsem si tuhle tašku. :)

4/52 2013

1. february 2013 at 10:36 | Ophelia