BLOG | KDO JE OFÉLIE | ILUSTRACE | MALBY NA TEXTIL | TIŠTĚNÉ | KONTAKT


prosím o strpení, blog je v "rekonstrukci", tudíž tady nic nefunguje. (snad už nefungujou "jen" rozřazení článků do rubrik..)

May 2013

Vzpomínkové

29. may 2013 at 19:02 | Ophelia
Tak jsem třídila fotky a koukám co jsem sem vůbec dala a co ne. Tak jsem tedy vybrala pár fotek, co mají pro mě spíš vzpomínkovou, než estetickou hodnotu.. Proto ty popisky kolem a koukolem, které k fotografiím nerada dávám.

Jarní bukové

26. may 2013 at 22:32 | Ophelia
Procházky se psem jsou nejlepší chvílí na focení. Miluju lesy kolem naší vesnice (bydlím sice mini kousek za Prahou, ale pět minut od domu máme do všech stran kouzelné lesy a řeku) a Balú je mi vždy na toulkách věrný společník. Jen ty fotky s mojí držkou byly trochu složité na samospoušť, škoda že ten pes neumí fotit.


Nečekaná fakta?

25. may 2013 at 21:31 | Ophelia |  Random
Už nevím, od koho to mám. Ale u jedné blogové slečny jsem toto viděla a pokusím se to také sepsat. Spíš pro moje utřídění si myšlenek, než informovat vás... (sobéééc!) Ale tak proč to sem nedát, že.
Takže tedy... věci, které byste do mě třeba netipli:

Mám ráda jaro jen kvůli tomu, že přijde léto. A hlavně ten přechod mezi jarem a létem je nejúžasnější na fotografování mých oblíbených detailních (ne makro) fotografií :)

Voní mi klučičí pot. Miluju tu vůni! Kamarádi už jsou na to zvyklí a často si k nim čuchám :D

Běhám ne aby mi zhubl zadek. Ale kvůli tomu pocitu, kdy začnu. Jako kdyby mi z nohou vylétávali motýli. Běhám se psem. Skoro každý den- 4 až 10 kilometrů lesem a jsem na tom závislá. Je to jako meditace.

Jsem hodně citlivá. Například vůně věcí jsou pro mě dost důležité. Často když někde jdu a najednou něco ucítím, stojím tam dlouho a čuchám to :D Nebo do lesa chodím po dešti jenom proto, abych to mohla čuchat. A atmosféru vnímám také hodně. V hlavě si to ještě dobarvuju. Když jedu někde busem, nebo vlakem a vidím, jak je venku nádherně (silný déšť, růžové nebe, zapadající slunce...) vystoupím a dojdu si to pěšky, abych si to užila. Sedím a pozoruji lidi v centru města.

Chci ztloustnout. Od malička jsem hodně hubená. (174 cm na 52 kilo) A líbí se mi spíš kypré tvary. (Ale spíš menší prsa)

Miluju krajkované spodní prádlo. Nemyslím červenočerné "lehké" pushupky. Spíš elegantní. Bílé, tyrkysové a tak :)

Mívám halucinace. Ne často. Tak jednou, dvakrát měsíčně. Možná to souvisí s mojí velkou představivostí. Že si přibarvuju věci- rozvíjim to v hlavě a ona to začala dělat sama beze mě. Například jsem koukala přes odraz staré televize (nefunkční, jen kvůli vzhledu) a viděla jsem, jak přiletěl velkej tlustej kos a sedl si do otevřeného okna, tak se otočím a tam leží jen origami jeřáb. Jdu po ulici a slyším gramofonovou desku Edith Piaf a leknu se, kde to hraje. A pak zjistím že v mé hlavě.

Prohlížim si i holky. Ale nejsem lesba. Sleduju úhly na rukou, jak se odráží světlo, kde je stín. Jak se vlní vlasy, když člověk jde. Úchyl, ale z vědeckého hlediska kvůli kreslení přátelé. (Stejně si prohlížim i chlapy, ale to není tak neobvyklé že.)

Nemám ráda porno.

Mám ráda svoje prsa.

Chutná mi tvaroh. Fakt ve velkym. Dva tučný tvarohy k večeři, to je mňam!

Nesnášim cigarety a alkohol.

Chodím spát brzo. A někdy i po obědě. Zato vstávám sama od sebe fakt brzo a dýl spát nemůžu. (šestá, sedmá hodina ranní)

Nejvíc bych chtěla být listem na vrcholku koruny listnatého stromu v horách.

já jakožto atom. a ta šipka je schválně.

4 města za 4 dny

25. may 2013 at 18:10 | Ophelia
Miláno, Janov, Monako a Nice trošku narychlo. V každém městě jeden den.

Samčí nebo samičí?

15. may 2013 at 18:30 | Ophelia
Tak schválně, kdo to pozná ;)

Nějaký studie

14. may 2013 at 20:31 | Ophelia
Jenom pár. (Doslova) Studie mě neba.

Balúovo štěndo Faust

14. may 2013 at 16:27 | Ophelia
Především bych vám všem chtěla moc moc poděkovat na tak silnou odezvu u článku o mytí si vlasů bez šampónu zde. Je skvělé vidět, že to některé z vás fakt začaly používat a mají pozitivní výsledky! :)
A teď ke článku..- Nevím jestli jsem vám to říkala, ale Balú měl na podzim štěňátka s kříženkou vlka a pouliční směsky z Portugalska- Bárou. Narodily se dva méďové a štěndo fenečka (Apáš) odcestovala do nového domova, ale Faustíka si nechali. Toho psa miluju, vypadá šíleně podobně jako Balú :)

Láska

1. may 2013 at 15:09 | Ophelia
Ach jo. Zamilovanost je vtipná věc. A tahle ilustrace (velikost A1) přesně vystihuje moje pocity.
technika:
akryl, tuš, koláž