BLOG | KDO JE OFÉLIE | ILUSTRACE | MALBY NA TEXTIL | TIŠTĚNÉ | KONTAKT


prosím o strpení, blog je v "rekonstrukci", tudíž tady nic nefunguje. (snad už nefungujou "jen" rozřazení článků do rubrik..)

August 2013

Hlavu v oblacích

31. august 2013 at 18:46 | Ophelia |  ILUSTRACE2013
Ten klučina veprostřed je můj mladší bratr. Neustále je myslí někde jinde, nesoustředí se, je divnej.
"Když se vzbudí, hned se zase zasní."
Akrylem

Malovaná tote bag

30. august 2013 at 13:24 | Ophelia |  TAŠKY
Tak tady jsem s další malovanou nákupní taštičkou :) Tentokrát ne australan, ale howavart. Takovýho pesana sic z obrázků znám, ale naživo jsem žádného neviděla, tak to bylo nějaké to zkoušení na papír, než jsem pochopila jejich tvar mordy a tak :)
Ale oživení, konečně něco novýho :)
Co na to říkáte?
Ofélie*
plus klasicky jedna australačka, Berry

Mlha

29. august 2013 at 18:17 | Ophelia |  Random

Hlídání Tadeáška

26. august 2013 at 10:05 | Ophelia |  Random
Hned první den hlídání se vrtal v mrtvý rybě, která byla už napůl hlínou a ta druhá půlka byla zelenošedorůžová. Visely z něj kousky shnilého masa a smrděl tak celé 4 dny hlídání. Ale pak už byl hodný :)

V hlavních rolích:
Smradlavý bílý pes: Tadeáš
Červený pes: Balú
Páreček: Ben

Spoooousta fotek, málo keců- celý článek→


Random 24082013

25. august 2013 at 14:43 | Ophelia |  Random
poslední dobou si přijdu mírně intelektuálně.
brzo vstávám, hodně snídám a volné dny trávím zavřená v pokoji malováním a čmáráním si.
zkoušela jsem poprvé s uhlem (ta slečna zezadu) a chytlo mě to :)
vypila jsem litry zeleného a bílého čaje.
ale pořád nečtu, není času.

Tote bags- Australian shepherd

23. august 2013 at 21:20 | Ophelia |  TAŠKY
Nebojte, žiju. Dokonce se i mám. A dobře. A hlavně jsem šťastna, protože mám práci! (Teda, jistě víte- jsem študák, takže takovej mini přivýdělek, většina mých těžce usmolených penízků jde stejně na cestování. A to už mi od Vánoc stojí na polici sklenice s nápisem "Na objektiv, cíl: 14 500Kč" a přesto je v ní teprve 3 tisíce, i když už bych na něj měla asi vyděláno. Ale tak barvy a uhly a vyvolávání fotek a látky a hlavně ono cestování... Já si prostě nemůžu pomoc! )
A tou prací je malování potisků na tašky a trička a všechno textilové :) Začalo to konverzací na fanklubu australských ovčáků, že teda jako kdo má doma co s australáčkem. A já poslala fotku své ručně malované tašky a už to začalo :) Momentálně jsem za prázdniny stihla dvě tašky a jedno tričko. A lidí, co chtějí ještě a chudáci tak dlouho čekají, je dalších osm :) Mám radost. Konečně dělám to, co chci :)


A tohle je ten můj, malováno ještě 2012

Takže kdyby někdo chtěl tašku, tričko, šaty, potah na polštář nebo cokoliv, co bych mu mohla počmárat, nebojte se psát. Koušu, ale ovládám se. :)

Skicy městských krajinek...

13. august 2013 at 18:13 | Ophelia |  ILUSTRACE2013
A2 karton, rudka, špejle a stojan. Takhle vybaveni jsme každé ráno vyrazili s mojí výtvarnou smečkou do vesniček a městeček u řeky Sázavy kousek od Berouna.
Vyhrabat se ze sena ve stodole, velebně se nasnídat, vyčistit zuby, uklidit si ze sena deku, aby mi ji mrchy kočky nepochcaly a vyrazit. Vedro, první týden prázdnin a nesmírná svoboda a klid v mysli. Přes dredy přehodit šátek, vypadala jsem jako indka, ale jinak to nešlo :)
Kreslili jsme vždy tři hodiny dopoledne a tři hodiny odpoledne. Já si pak ještě večer čmárala nějaké květinky, nádobí nebo tak. A měla jsem úžasnou školu fotografování od svého mistra! (Mimochodem článek s fotkami z toho týdne je zde.) Ne o kompozici, námětech, ale o barvách. O světle. Vysvětloval mi i analogovou fotografii a to je teda kumšt. Na to já nemám.. Fotím prý většinou témata, co jsou lepší na digitál. (Psi v pohybu a tak, víšco.)
Ale už ke studiím...

Tak. Tohle je prosím, dámy a pánové, můj "pokrok". Ze stejného místa, za jiného světla, ale hlavně -!- to druhé je o týden později. Myslím, že jsem si trochu ujistila ruku v tom, co že má vlastně dělat. Mistr říkal, že to všechno správně vidím, ale že prý jsem zbrklá a nemyslím. A že se mám soustředit na to, co že to vlastně chci udělat, než to udělám.

Holidays: On the farm (I.week)

12. august 2013 at 22:27 | Ophelia |  Random
Tak. Konečně jsem se dostala ke třídění fotek. Nechci vás tady zahltit, proto to takhle nějak pofidérně rozdělím do týdnů. :)
První týden byla Ofélie u svého mistra na statku, kde on se svou ženou žije. Statek to je krásný. Starý a typický. V takovém údolíčku jejich zahrady. Mmm :) Z jedné strany je pole, kde je výhled do širého českého typického okolí. Lány polí, pár mezí a vesniček v dálce. Z druhé strany jabloňový sad. Z třetí strany rybníček a zahrada s bylinkama. A ze čtvrté strany výběh oveček. V tomhle ďolíku je starý statek, stodola, obytná část a pár přístavků sklepů, chlívek a tak...(Všechny studie a krajiny rudkou vám nafotím, až si najdu čas a dám je do samostatného článku (sem hodím odkaz) kde se mi budete moci smáti ;) ...)
První ráno jsem zaspala a musím vám říct že i když na mě všichni byli naštvaní, že jsme vyrazili na kresbu později, jsem fakt ráda, že se to stalo. Spala jsem totiž na seně v té stodole a musím říct, že to bylo ještě lepší než spát doma na manželské posteli kterou mám sama pro sebe. V celé stodole je jediné "okno" a to tyhle prázdné čtverečky mezi cihlami ve stěně. A já vstala přesně v tu chvíli, kdy slunce dosahovalo úhlu tak, že mě mohlo skrz ty díry příjemně vzbudit. Vyhrabala jsem se z deky, ani si nestihla vytahat seno z dredů a vylítla jsem ven a běžela pro foťák.