BLOG | KDO JE OFÉLIE | ILUSTRACE | MALBY NA TEXTIL | TIŠTĚNÉ | KONTAKT


prosím o strpení, blog je v "rekonstrukci", tudíž tady nic nefunguje. (snad už nefungujou "jen" rozřazení článků do rubrik..)

March 2015

Dopisní obálky

30. march 2015 at 19:21 | Ofélie |  POHLEDNICE

Nemám mobil, takže se mě většina společenské komunikace elektronicky netýká. Ano, fejsbuk mám- také přes něj sháním většinu práce a jsem za něj moc vděčná. (A štvou mě lidé, kteří na něj nadávají a přesto ho mají- snad je k tomu dovedlo to, že facebook je moc mejnstrým a nebo prostě to, že ho neumějí správně používat. Tím myslím, že píší intimní věci a pak se diví, že to svět ví.) Moc ráda místo toho píši dopisy. Pár mých přátel je tak daleko, že se vídáme jednou za rok, dva. A tak je obálka s ručně napsaným slovem to nejkrásnější, jak druhému předat pocity, příběhy, sny..


Nová Ofélie

29. march 2015 at 15:49 | Ofélie |  Random
Poslední dny se dělo spousta špatných věcí.
Když bych byla slušná- asi se podělávalo všechno, co mohlo. A teď ještě ten Saturn ve spojení s Měsícem. Ha, že to urychluje karmu, no jo... Myslela jsem, že už doopravdy vybouchnu, tak jsem to vzala jako zkoušku a snažím se očistit od všech těch starých věcí, které třeba uplně nevyhovovaly.
Akorát jsem se to ráno probudila a všechno mě svrbilo (myslím tím psychicky, ne že bych se škrábala:)). A když mi bzučí v hlavě, zalezu do koupelny a všechen smutek a negativní energie ze sebe spláchnu. A nějak jsem pak vylezla z koupelny úplně nová.
A už je mi dobře- skoro zase nejlíp jako dřív.

Domácí zubní pasta -více receptů

24. march 2015 at 18:57 | Ofélie |  WISDOM
Abych byla upřímná, od té doby, co si vyrábím kosmetiku doma a vím, co která zkratka znamená, bojím se používat klasickou zubní pastu.
Vyzkoušela jsem jich i pár "přírodních", tedy těch, co za větší peníze seženeme ve zdravých výživách a alternativních obchodech. Ale ani jedna z nich nakonec nebyla taková, jakou bych akceptovala a po pár použitích jsem je opustila a zůstaly ležet ladem na poličce v koupelně. Navíc jsem nesehnala jednu jedinou, která by neobsahovala SLS.
Tak jsem si chvílemi čistila zuby kokosovým olejem smíchaným s kurkumou, chvílemi jen vodou (na tom jsem přežila celé dětství a zuby mi nevypadaly), jenže ani jedno se nakonec nestalo favoritem, jelikož jsem prostě spokojenější, když mám zuby čisté, ale zároveň mi netáhne z tlamy.
A tak jsem hledala, až jsem našla. Většina lidí doporučuje jedlou sodu, ale tu prosím-vás nestrkejte ani na vlasy, ani do té pusy, jelikož je silně abrazivní a akorát si vydřete sklovinu. V některých receptech se objevují jíly a proto jsem se vrhla na studium hlíny.

Dlabanec ♥

19. march 2015 at 18:39 | Ofélie |  Random

Já tak ráda jím! Můj milý pořád tvrdí, že veškeré mé změny nálad se točí kolem toho, jestli jsem dobře najedená :D A jelikož ráda jím, taky ráda vařím a jídlo neberu jen jako způsob, jak ukojit hlad, ale také jako způsob, jak se nábožensky vyjádřit, jak se vyléčit, jak mít hezčí pleť, nebo třeba vlasy, jak být míň unavený po sportu, jak vyjádřit lásku ♥ A tak vařím docela často a jelikož do náboženského vyjádření se patří také etické důvody, jím rostlinnou stravu.


Když člověk vaří čistě, dostatečně často a dostatečné množství let, po nějaké době by měl poznat rozdíl v chuti mrkve nakrájené na kolečka, nebo na kostičky. A tak jsem si začala i většinu zeleniny pěstovat na zahradě, nebo sbírám v přírodě, jelikož ta zelenina nekoupená v obchodě má nekonečno jemných chutí navíc:)
Navíc láska, kterou květinkám člověk při pěstování věnuje, se odrazí v tom, jak krásná energie v nich žije a když nás náš špenát má rád, jelikož se o něj staráme pečlivě, chce se zavděčit, je naladěný na stejné vlnění, jako my a celý proces je přirozený.


Recept na třezalkový pleťolék

15. march 2015 at 17:00 | Ofélie |  WISDOM
Třezalka tečkovaná je nádherná léčivá rostlinka, která kvete v nejvíce červenci, na suchých místech (na strništích, v takovém tom křoví z vysokých trav, bodláků a malých pichlavých keřů:), na krajích polí, na loukách..) a její kvítky se využívají na výrobu léčivého nádherně rudého oleje (proto se jí říká lidově krevníček:) ) (Zbarví opravdu všechno, prý se přidávala kravám na zkrmení a zbarvilo to kravské mléko na růžovo, takže se majitelka krávy mohla nařknout z čarodějnictví.)
Můžete si zkusit promnout třezalkové kvítky v prstech, když pořádně zmáčknete, vyteče ze žlutého kvítku červená šťáva. A když budete mnout dostatečně usilovně, budete mít červenoflekaté celé ruce.


Chtěla bych jí věnovat celý článek a to proto, že mastička z téhle bylinky je opravdu léčivým polibkem na jakékoliv nepokoje na pokožce. Je opravdu absolutním mistrem v boji proti již vzniklým modřinám,

Živočišně

14. march 2015 at 18:00 | Ofélie |  Random
Dneska opět nějaká ta fotografická sebereflexe, intimita a stárnutí spojené se ztrátou iluzí.


V nedobrovolném body artu jsem již mistr. Kolikrát jsem si vylila tuš na skoro hotovou ilustraci, kolikrát jsem to vylila přímo na sebe. Ale tentokrát jsem potetovala nejen sebe, ale i Balúa, židli i celou podlahu a stůl.
Jo a Balú prošel zkouškou a je z něj konečně pravý Pes. Natržené ucho měl již z dřívějšího boje, ale před týdnem na něj z autobusu vyskočil jezevčík a natrhl mu obočí. Takže z rány asi 1x2cm je teď moc pěkná jizvička a image bojovníka. (Na stehy jsme nešli, jelikož jsme zrovna odjížděli na hory..)
Toť k novinkám.


Jinak se mám vlastně pořád dobře, dělám, co mě baví a úspěšně mě míjejí věci, které mě svazují a můj vzdělávací ústav, kam 5x týdně chodím na kurzy poslušnosti, mě naštěstí moc neovlivňuje a můžu se vzdělávat sama.


Domácí tělové máslo -více receptů:)

13. march 2015 at 13:11 | Ofélie |  WISDOM
Tak jsem tady konečně s dalšími recepty, tentokrát pár návodů na domácí tělová máslíčka ♥ Zvlášť teď v zimě je to ideální pomocník na cokoliv- já to používám nakonec nejenom jako tělové mléko po koupeli, tak jako balzám na rty, na suchou kůži na rukách (např. po běžkách), jako krém po holení, lubrikant, jako ochranu na obličej proti mrazu, nakonec i na Balúovy tlapičky.
V celém článku samotné recepty a rady

Pochroumané fotografie

8. march 2015 at 18:26 | Ofélie |  Random
Já blbá jsem si omylem smazala fotky z SD karty, leč můj milý mi našel způsob, jak i ty smazané z paměti dostat, takže jsem se pokoušela a většinu vytáhla vpořádku! :) Každopádně pár jich zůstalo stejně tak nezvěstných, nebo přesně takhle pochroumaných. Vlastně jsou některé lepší, než by byly původně..:)