BLOG | KDO JE OFÉLIE | ILUSTRACE | MALBY NA TEXTIL | TIŠTĚNÉ | KONTAKT


prosím o strpení, blog je v "rekonstrukci", tudíž tady nic nefunguje. (snad už nefungujou "jen" rozřazení článků do rubrik..)

Přípravy na cestu do Himálají

28. april 2015 at 17:27 | Ofélie |  Random
Kocouři, omlouvám se- nepsala jsem ni blog, ni deník a přitom mám hlavu tak plnou, že bych potřebovala všechno rozepsat a sepsat, abych se zbavila toho šumu myšlenek... Psaní vždycky tak pomáhá.

Momentálně ležím v posteli, na nohou mám cibulové ponožky, piji horkou vodu s citrónem, medem, kayenským pepřem a skořicí a moc jídla do sebe nacpat nedokážu (což u mě znamená opravdové vysílení :D ), natož, abych se mohla soustředit na čtení z počítače, či jakékoliv psani. Byla jsem tenhle víkend v Brně a všichni tam byli tak nachcípaní, že to na mě přelezlo taky a tož se teď válím, potím a jsem naštvaná, protože nemocná fakt bejt nemůžu a nechci.
(Už tuhle neděli odlétám na Kanáry, takže musím být zdravá- tak mooooc se těším na ty hromady ovoce a na ranní běhání a na potápění se a slané vlasy a nádhernou přírodu a nechci si to zkazit.)
Jo a v tom Brně jsem byla proto, abych dala dohromady svoji cestu do Indie. Ještě jsem o tom asi nepsala, ale tohle léto budu dva měsíce v Himálajích, konkrétněji na severu Indie, v Kašmíru- Malém Tibetu. Prvních 14 dní budu učit na vesnické škole výtvarku a poté přijede za mnou můj milý a budeme cestovat. V plánu máme také vylézt jednu (když se zadaří, tak ještě druhou:) ) šestitisícovku a většinu léta strávím s těžkým batohem a v jednom tričku.:)

Budu učit malé dětičky (1. a 2. třída) a jelikož mám přijet s konkrétním projektem, ne pouze vyučovat předmět, rozhodla jsem se, že budeme vyrábět hračky. Indická děcka asi nemají po ruce moc hračkářství a tak si říkám, že když budem vyrábět hračičky, bude je to bavit i z čistě praktického hlediska :D (Chci odjíždět z Malého Tibetu s tím, že si po mém odchodu k tomu třeba prcci někdy sednou a budou-li si chtít hrát, nějakou hračku si vyrobí:) ) Těším se na dětské úsměvy, šikmé oči, neumyté ruce a hlavně na to, že si 14 dní budu hrát.
Zároveň se trochu bojím, jelikož jsem takhle daleko ještě nebyla a navíc sama... No snad mě Mikoláš brzo zachrání :D
V celém Kašmíru prý nefungují telefony (a indický telefon cizincům těžko prodají- navíc ani indické mobily často nefungují, natož do zahraničí- vzhledem k tomu, že je to na blizoučko hranic s Čínou a Pákistánem, tak si holt hlídají, jaké informace ze země vycházejí...) a internet na naší škole NĚKDY funguje :D Ale například seznam.cz je zablokovaný. No jo. Takže se třeba jednou za čas ozvu, nebo taky ne- nebude to znamenat, že jsem v průšvihu, ale že nám prostě vypadla wifina, nebo proud:) (A divím se, že tam ten internet vůbec mají!)
Takže dát si s někým v Indii sraz? Čekej na tom místě a když nepřijedu, tak tam prostě dál čekej.

Asi bych se měla nějak připravovat. Myslím tím fyzickou i psychickou přípravu. Já věci moc neřeším (naivní asi nejsem, spíš mi tak nějak nedochází jejich důležitost) a tak psychickou přípravu pečlivě vynechávám a fyzickou již jsem prošvihla :D Ne, bude mi muset stačit to, co dělám. A že toho snad dělám dostatek? Jen se ještě víc přinutím nabrat špíčky i svaly, abych se tam nevypařila. (Od zimy pokrok z 52kg na 56 a něco. Na 174cm. Že to není moc, vím. Ale na 52 jsem se držela několik let i když hodně cvičím, i když hodně jím a střídám "techniky" jak jíst :D )

Cvičím 6 dní v týdnu: 1x týdně plavání, běh- teď už jsem vytrvalostní vyřadila úplně, páč fakt potřebuju neshodit ani kilo, takže běhám akorát intervaly a do schodů, dvakrát týdně nohy a zadek, 1-2x týdně core. Zbytek jóga (ta hlavně na ruce a na protažení), jednou za uherskej rok vyrazim na brusle, nebo na bajk. (Ostatně na kole jezdim každej den do školy, tak to se taky počítá:) ) a jeden den se válim (nebo spíš nestíhám cvičit :D ).

Tedy, pravda.. Teď jsem od neděle rozhozená, necvičím, jsem zpomalená a k posteli přilepená. Vesmíre prosím, chtěla bych být zdravá!

Balúpes je ostříhaný. Vypadá jako jehňátko.

Zkouším vyrábět mýdlo. (Zvlášť kvůli tomu létu- jeden druh na praní a mytí nádobí a druhý na tělo a hřívu.)

Budu mít stáneček s šampóny a vegan potisky na Veggie Parade 20. června v Praze.A co dělám, když se válím v posteli?

Civím na tyhle krásný slečny:

Poslouchám Duška a Erbena a jejich povídání o homocysteinu (doporučuju si o tom něco předtím rychle přečíst):

A snažím se přesvědčit Balúa, že prát se teď nemůžem.

Mír v duši, mí milí.
Ofélie
 


Comments

1 Leník | Web | 28. april 2015 at 19:33 | React

WOW, tak to si moc užij!! Jsi dobrá, že se takhle vydáš sama, na to bych já neměla.
O Kašmíru jsme měli přednášku ve škole :), byli tam dva pánové (20 - 30 let :D, ale to je jedno) a jeden z našeho města :)
A jak sis tam tu práci domluvila :)? A na jak dlouho tak jsi?

2 živočích | 29. april 2015 at 10:08 | React

ach, no ja mám s váhou presne opačný problém, nie a nie zhodiť, len stále pomaly naberám. a to už si aj sledujem stravu (nejedávam málo, ani vela, a snažím sa zdravo), a čo sa pohybu týka som dosť aktívna, posilujem, behávam, tancujem... som na nervy z toho.
každopádne držím palce nech cesta dobre dopadne, krásne si to uži a dúfam že potom uvidíme veeeľa fotiek!

3 Vlasta | Email | Web | 29. april 2015 at 16:26 | React

Páni, to zní opravdu jako prázdniny snů. Moc ti přeju, ať se práce s dětmi vydaří, ať máte hezké počasí a lidé jsou milí, ať nespadnete odněkud ze skály a ať si to zkrátka maximálně užijete. To samý na Kanárech. :-)
Já bych tak strašně ráda cestovala, na druhou stranu cestovat sama nebo někdy s rodinou není úplně ideální. Asi si budu muset počkat na někoho, kdo se mnou půjde na cestu kolem světa společně. :-)
Takže si to užij, uzdrav se a taky se těším, až o tom budeš psát. Počítám se spoustou fotek. ;-) :D

4 Ofélie | Web | 1. may 2015 at 11:50 | React

[1]: Mám to přes Brontosaury, dobrovolnickou organizaci:) Původně jsme chtěli projet Balkán, nebo na Island, ale pak mě náhodou přijali do té Indie, ani jsem to nečekala:) Učit budu 14 dní a s cestováním tam budu dohromady asi 2 měsíce.

[2]: No ono je obojí asi dost těžké, když se to snaží dělat člověk vědomě :-? Přijde mi, že když člověk rozproudí organizmus, jde to mnohem lépe. Jestli jsi ovocnej člověk, koukni na instagram třeba freeleethebananagirl, ta zhubla hodně právě zrychlením metabolismu na rychlejch cukrech :-D

[3]: Též si myslím, že bez ideálního chlapa to není ono, cejtila bych se asi dost opuštěná-na cestách sama. Ale třeba tím člověk nalezne tu správnou melancholii...
A mám půjčené dva foťáky, takže fotek bude spousta :-D  8-)

5 Monica Otmili | Email | Web | 12. may 2015 at 18:45 | React

Teda Ofélko, ty se budeš mít! Tak ať se cesta do Himalájí vydaří. :) Kamarádky ségra byla takhle v Tibetu učit děti angličtinu a vrátila se plná pozitivní energie. ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.